Search

Палчо е уапсен во турскиот град Баликесир

Љупчо Палевски-Палчо, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски е упасен во турскиот град Баликесир.

Министерството за внатрешни работи за вечева во 22:30 часот закажа прес-конференција од која се очекуваат повеќе детали за апсењето на Палевски по кого вчера беше распишана меѓународна потерница.

Треба да знаете
Последни објави