Search

Индијана го елиминира Бостон во НБА купот

Кошаркарите на Индијана Пејрес се првите финалисти од Источната конференција во новоо натпреварување НБА куп.

Индијана го победи Бостон во полуфиналето со 122:112.

Халибартон мечот го заврши со 26 поени, 10 скока и 13 асистенции, Хилд додаде 21 поен, а Тарнер 17 со 10 скока. На другата страна Тејтум постигна 32 поени, Браун два помалку.

Треба да знаете
Последни објави