Search

Вања починала од прострелна рана

Четиринаесетгодишната Вања имала прострелна рана од која настапила смрта, но на крајот точниот наод ќе го покажат резултатите од обдукцијата, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

За причините поради што дошло до смрт на 14-годишното девојче Вања во јавноста се појавија шпекулации дека таа настапила како последица од задушување, кога киднаперите откако ја врзале и спакувале во вреќа за спиење ја сместиле во багажникот од колата „цитроен“ со која ја однеле до местото на злосторот во околината на село Бразда.

Треба да знаете
Последни објави