Search

Ученици и родители во Песталоци оддаваат сочувство за убиената Вања

Ученици во основното училиште Ј.Х. Песталоци и нивни родители од рано утрово се потпишуваат во книгата на жалост и оддаваат почит на убиената Вања Ѓорчевска чие безживотно тело беше пронајдено вчера.

Атмосферата во училиштето е траорна а јавноста е вознемирена од грозоморното убиство.

МВР и ЈО објавија детали дека неколку лица се уапсени а главниот осомничен е надвор од државата.

Треба да знаете
Последни објави