Search

Мицкоски: Уставни измени нема да има

Пред почетокот на лидерската средба закажана за во 12 часто, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски рече дека уставни измени нема да има.

„Разговор на денешната лидерска средба колку што знам јас се датумите за претседателските и парламентарните избори. Ниут уставни измени, ниту техничка влада. Крајот на оваа криминална влада се ближи и за неколку месеци од сега ќе има промени“, рече Мицкоски.

Треба да знаете
Последни објави