Search

Државјанин на Турција бил измамен при изнајмување стан

Државјанин на Турција, вчера во Полициската станица Центар пријавил дека бил измамен од женско лице од Скопје, откако на социјалната мрежа Фејсбук видел дека се изнајмува стан, стапил во контакт и договорил средба.

Како што е наведено во соопштението на МВР; на средбата тие се договориле да го изнајми станот, по што и дал 200 евра и земал клуч од станот, но не отишле да го видат затоа што наводно имало станари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во соопштението на МВР.

Треба да знаете
Последни објави