Search

Вонредна прес конференција на МВР и ЈО за убиството на Вања

Утре, (04.12.2023) во 9:30 часот, министерот за внатрешни работи на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски и Основниот јавен обвинител на ОЈО Скопје Гаврил Бубевски во зградата на Јавното обвинителство ќе одржат прес конференција.

За прес конференцијата ќе известува и нашиот медиум. Темата ќе биде убиството на 14-годишната Вања за кое осомничени се повеќемина.

Треба да знаете
Последни објави