Search

Вечерва земјотрес во Македонија

Земјотрес со јачина од 2.0 степени по Рихтер доцна вечерва е регистриран во Македонија.

Според имформации на ЕМСЦ земјотресот е со епицентар во југо-западна Македонија.

Регистриран е во 00:48 минути.

Треба да знаете
Последни објави