Search

Државјанка на Албанија загина во сообраќајна незгода на автопатот Тетово – Скопје

Вчера попладне, во 14 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот „Мајка Тереза“ во насока од Тетово кон Скопје, во атарот на селото Ласкарци, Скопско, патничко моторно возило „ауди“, со албански национални ознаки, управувано од 40-годишниот В. М. од Република Албанија излетало од коловозот, извести МВР.

Од добиените повреди во несреќата на самото место починала сопатничката Е. Т. (24) од Република Албанија, а лекар од итната медицинска помош констатирал смрт. Тешки телесни повреди добил возачот В. М., констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

Треба да знаете
Последни објави