Search

Десет екипи обезбедија место во осминафиналето

Останаа уште шет слободни места во осминафиналето, во Лигата на шампионите. Во вторникот вечерта пласман во нокаут фазата изборија Лацио, Атлетико Мадрид, Борусија Дортмунд и Барселона.

Екипи кои досега обезбедија осминафинале:

Баерн
Реал Мадрид
Реал Сосиедад
Интер
Лајпциг
Манчестер сити
Борусија Дортмунд
Барселона
Атлетико Мадрид
Лацио.

Вечерва на овие екипи можат да им се придружат Арсенал и ПСВ од Б групата, односно Наполи од Ц групата.

Треба да знаете
Последни објави