Search

(Фото) Приведено лицето кое го симна знамето на МПЦ и постави знаме на Албанија во црквата на Попова Шапка

Според информации од МВР за 24инфо.мк вечерва е уапсено едно лице кое попладнево од црквата Свети Наум Охридски Чудотворец лоцирана на Попова Шапка, прво го симнал знамето на МПЦ – Охридска Архиепискоција а потоа поставил знаме на Албанија.

Извршителот на делото е пронајден и во моментов е во Полициска станица Тетово.

Настанот претходно, околу 18.00 часот денеска во СВР Тетово го пријавил свештеник од црквата на Попова Шапка.

Треба да знаете
Последни објави