Search

129 санкционирани возачи во Скопје, 58 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (26.11.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 129 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 58 санкции, 16 мерки за возење без возачка дозвола, три санкции за користење мобилен телефон при возење, четири санкции за минување на затворен сигнал – црвено свлетло…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Треба да знаете
Последни објави