Search

Хамас ќе ослободи уште 20 заложници во следните два дена

Хамас ќе ослободи уште 20 жени и деца за време на паузата во борбите во следните два дена, изјави првиот човек на Пентагон пред новинарите во Белата куќа попладнево.

Секретарот за печат на Пентагон, Џон Кирби, рече дека примирјето меѓу Хамас и Израел ќе биде продолжено за два дена, потврдувајќи ја најавата првпат објавена од Катар кој е клучен посредник во преговорите со Хамас.

Треба да знаете
Последни објави