Search

 СДСМ: ДПМНЕ бега од седница на Анкетната комисија за Онкологија

-ДПМНЕ цел ден бега од седница на собраниската Анкетна комисија за случајот Онкологија. Бегаат затоа што се обидоа да ги излажат граѓаните злоупотребувајќи ја комисијата и затоа што се фатени како ги лажат граѓаните, стои во реакцијата на СДСМ

Во него се додава дека денеска се случи преседан, заклучоците напишани од Белата Палата, Рашела Мизрахи ги прочита без усогласување, без гласање, без разгледување и даде пауза, со што директно ја залоупотреби својата функција како претседавач на комисијата.

-Целта на ДПМНЕ не е вистината, не е истрагата, не се пациентите на Онкологија. Јавноста е сведок за една класична политичка злоупотреба од страна на ДПМНЕ и претседателката Рашела Мизрахи. Затоа Мизрахи бега, затоа сите членови на комисијата од ДПМНЕ денеска бегаат од седница. Заради ваквите злоупотреби Мизрахи треба да си даде оставка, се наведува во реакцијата од СДСМ.

Треба да знаете
Последни објави