Search

ИДФ: 11 израелски заложници се на пат кон Израел

ИДФ соопшти дека добила информација од Црвениот крст дека 11 новоослободени заложници моментално се на пат кон Израел.

Властите претходно денеска соопштија дека 11 заложници ќе бидат разменети за 33 Палестинци кои се во притвор во Израел, од кои повеќето се деца.

Меѓу ослободените израелски заложници има шест аргентински државјани, тројца француски државјани и двајца германски државјани, се вели во X пост на д-р Мајед Ал Ансари, портпарол на Министерството за надворешни работи на Катар.

Треба да знаете
Последни објави