Search

(Видео) Семејна куќа изгоре во Куманово пожарната никаде ја нема

Вистинска тргедија се случи попладнево во Куманово, кога од засега непознати причини се запали и речиси целосно изгоре семејна куќа.

Припадници на МВР веднаш ја затвориле улицата и создале безбедносен периметар, но противпожарни екипи се уште нема.

На видеото што до 24инфо.мк го достави читател, се слуша како граѓани изразуваат револт кон локалната власт, затоа што екипи од противпожарната бригада не се појавуваат да го изгаснат огнот кој се заканува да зафати и соседни објекти.

Треба да знаете
Последни објави