Search

Ѓорчепетровки вторпат ја наполнија мрежата на белгиски Еупен

Македонскиот ракометен шампион во женска конкренција Ѓорче Петров забележа и втора убедлва победа против белгиски Еупен (48:36) и се пласираа во осминафиналето од Европскиот куп на ЕХФ. Ѓорчепетровки на првиот натпревар во Белгија победија со 39:45. Македонскиот претставник ја наполни мрежата на гостинките од Белгија блабодарение на ефиксаната игра во второто полувреме. Еупен парираше во првиот дел и на одмор се замина само со два гола предност за Ѓорче Петров.

Ризоска и Коларовска го завршија мечот по постигнати по единаесет погодоци.

Треба да знаете
Последни објави