Search

Унгарскиот министер за надворешни работи во посета на Македонија: во фокусот пристапниот процес во ЕУ

Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во работна посета на Македонија, на покана на министерот за надворешни работи Бујар Османи.

Во фокус на разговорите ќе бидат нашиот пристапен процес во ЕУ, билатералните односи во контекст на економската соработка и партнерството во рамки на меѓународните организации, како и други актуелни надворешно-политички теми, соопшти МНР.

Треба да знаете
Последни објави