Search

Сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност

Сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18, а максималната ќе достигне од 28 до 35 степени.

Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност и со умерен југоисточен ветер.Температурата ќе достигне до 35 степен.

Треба да знаете
Последни објави