Search

Киднапиран познат спортист: Киднаперите му зеле 750 илјади евра

Познатиот спортист и колумбиска велосипедска ѕвезда Мигел Анхел Лопез бил киднапиран, а киднаперите му зеле 750.000 евра.

Лопез моментално е под суспензија поради потенцијално прекршување на антидопинг правилата, а минатата година беше осомничен и за шверц на дрога.

Како што пишува британски „Дејли мејл“, Лопез го држеле киднаперите на фармата што ја поседува.

Покрај веќе споменатите пари, киднаперите му го украле автомобилот, но и мобилниот телефон.

Откако бил пуштен, Колумбиецот отишол во најблиската полициска станица и го пријавил инцидентот кој се случил во четвртокот.

Треба да знаете
Последни објави