Search

Спасовски кон фудбалерите по победата: Момци, гордост сте!

По победата на фудбалската репрезентација, министерот за внтарешни работи, Оливер Спасовски излезе со честитка до македонските репрезентативци.

„По одличната игра и ремито со Италија, честитки од срце за македонската фудбалска репрезентација и за вечерашната победа во мечот со Малта! Браво момци, гордост сте!“ стои во честитката на Спасовски.

Треба да знаете
Последни објави