Search

Стружани им се вратија на домашните обврски во мак-фудбалот со убедлив триумф

Актуелниот македонски фудбалски првак Струга ТЛ по завршената европска обврска, им се врати на домашните обврски со убедлива победа против Тиквеш (3:1) во последниот натпревар од 6. коло во прволигашката конкуренција. . 

Стружани пред своите гледачи горешија мечот уште во првиот дел кога поведоа со 3:0, со евроголот на Радески и двата погодоци на капитенот Ибраими од кој првиот до пенал. 

Ибиши во финишот од првиот дел го постигна почесниот погодок за гостите. 

Треба да знаете
Последни објави