Search

Феликс ќе се рехабилитира во Барселона

Португалскиот фудбалски интернационалец Жоао Феликс ќе обиде да се пронајде во Барселона која вечерва постигна договор со Атлетико Мадрид за позајмица на талентираниот напаѓач. Барселона и Атлетико се догворија за позајмица од една сезона, без опција да биде откуен договорот на Феликс.

Напаѓачот Феликс во Атлетико пристигна од Бенфика за 120 милиони евра, но не ги оправда очекувањата на „јорганџиите“. Минатата сезона беше испратен на позајмица во Челзи, кој се реши да не го откупи неговиот договор.

Барселона го даде денеска Ансу Фати на Брајтон, а на негово место го зема Феликс. Се очекува во Барселона да дојде и соиграчот на Феликс од репрезентацијата, Жоао Кансело.

Треба да знаете
Последни објави