Search

Спалети во Скопје доаѓа без искусните Верати, Бонучи…

Новиот италијански фудбалски селектор, Лучијано Спалети во својот прв избор на функцијата објави поширок список од 29 играчи на кои ќе смета на предстојните квалификацикси мечеви од групата за ЕП-2024 со Македонија на 9 септември во Скопје и три дена подоцна со Украина во Милано.

Во првиот селкторски оизбор на Спалети ги нема искусните Верати, Бонучи, Жоржињо, но повратници во репрезентацијата на „азурите“ се Закањи, Бираги, Манчини и Локатели. Единствен дебитант во овој избор е Николо Казале од Лацио.

Треба да знаете
Последни објави