Search

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров вербално нападнат во својот кабинет

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров Александар Стојкоски утрово бил вербално нападнат од револтиран граѓанин кој во просториите на општината дивеел, навредувал и директно му се заканувал, дознава 24 Инфо.

Ситуацијата била на раб да прејде и во физичко насилство но присутните успеале да спречат ескалација.

Дека се случил инцидент потврдуваат и од МВР од каде велат дека по пријава припадници на полицијата стигнале во зградата на општината, но во меѓувреме лицето си заминало од просториите на општината.

Треба да знаете
Последни објави