Search

Татко од Њу Џерси се удави откако ги спасил своите три деца во река

Татко се удави откако ги спасил трите деца од давење во реката во која пливале пред несреќата.

42-годишникот ги спасил животите на своите три деца, на возраст од 8, 11 и 13 години, пред да западне во неволја во водата и да се удави, соопшти полицијата. Неговото тело било извлечено три часа по инцидентот.

Екипите на Итната помош биле повикани на оддалечена локација покрај реката Милстоун во Њу Џерси во средата попладне. Сведоците се јавиле на 911 откако забележале дека децата се во неволја во водата.

Полицијата на градот Френклин соопшти дека 42-годишниот маж влегол во водата околу 14:15 часот за да им помогне на своите деца да излезат.

Треба да знаете
Последни објави