Search

Околу половина час се чека за излез на граничниот премин „Богородица“ и за влез на „Табановце“

На граничниот премин „Богородица“ за излез и на преминот „Табановце“ за влез во државава има зголемена фреквенција, времето на чекање утрово е околу 30 минути, соопшти Автомотосојузот на Македонија. 

На останатите гранични премини од македонска страна нема поголеми задржувања за влез и излез од земјата.

-Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информира АМСМ.

Треба да знаете
Последни објави