Search

Земјотрес во Албанија почувствуван во југозападните делови од земјава

Земјотрес со локална магнитуда од 3,1 степени по Рихтер синоќа во 22.44 часот регистрирала Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Епицентарот на земјотресот бил во Албанија, на 97 километри југозападно од Скопје.

-Според досегашните информации, земјотресот е почувствуван во југозападните делови на нашата Република, со интензитет од II – III степени според Европската макросеизмичка скала, соопшти Опсерваторијата. 

Треба да знаете
Последни објави