Search

Нови четворица капачи се удавија во грчките мориња

Четири нови смртни случаи во грчките мориња се забележани денеска, а бројот на удавени капачи во Грција секојдневно се зголемува, пишуваат грчките медиуми.

63-годишен грчки државјанин утрово бил извлечен во бессознание од морскиот реон „Трокантеро“ Итеа во Фокида.

Во друг инцидент во месноста Плаз Авлаки Порто Рафти, 78-годишен граѓанин е извлечен од морето во бессознание. Првично му била укажана прва помош од спасителот и медицинската сестра на плажа, а потоа со возило на Итна помош бил пренесен во Здравствен дом, каде била констатирана смрт.

Во морската област „Трипити“ во Лименарија, на Тасос е регистрирана уште една смрт на капач, при што жртвата е 82-годишна странска државјанка, која утрово била извадена од морето во бессознание, по што е констатирана смрт.

Последната жртва е 67-годишен странец кој бил извлечен во бессознание, напладне, од морскиот предел на плажата Ливрихиу, Аркица. Телата на жртвите се предадени на обдукција заради утврдување на причините за смртта.

Треба да знаете
Последни објави