Search

Клименко: Најмалку двајца загинати при руски напад врз Краматорск

Најмалку две лица загинаа, а 22 се повредени во денешниот руски ракетен напад што погоди ресторан во Краматорск, источна Украина, соопшти министерот за внатрешни работи Игор Клименко.

Тој додаде дека во нападот оштетени се еден ресторан и неколку куќи.

Клименко наведе дека е можно под урнатините да има уште жртви.

Треба да знаете
Последни објави