Search

Меси од „Паркот на принцовите“ испратен со свирежи

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Аргентинецот Лионел Меси по две сезони си заминува од редовите на францускиот шампион ПСЖ. Разделбата на Меси и ПСЖ денеска и официјално беше потврдена.

-После две сезони во ПСЖ, авантурата на Лео Меси и клубот е при крај. Клубот од срце му посакува на Лео уште многу успеси во кариерата. Пари Сен Жермен е исклучително благодарен на седумкратниот освојувач на Златната топка, освојувачот на Лигата на шампионите и двократниот шампион на Франција што ги бранеше боите на „црвено-сините“, се вели во збогувањето на францускиот шампион.

Најверните навивачи на овој клуб не се простија на соодветен начин од оваа фудбалска легенда и направија навистина незамислив потег. Тој на збогувањето доби и свирежи од париската публика. Навивачите на ПСЖ повторно покажаа непочитување кон аргентинската ѕвезда, па решија со свирежи да го испратат од „Паркот на принцовите“.

Новата дестинација на Меси засега не е потврдена. Во игра е враќање во Барселона, а се поврзува и со Ал Хилал од Саудиска Арабија кој наводно му нуди договор од 1.2 милијарда евра за две години.

Треба да знаете
Последни објави