Search

(Видео) Спасена мечка од стапица во атарот на село Брајчино

 Полицајци спасија дива мечка фатена во стапица во атарот на село Брајчино.

-Во близина на манаститот Св. Петка полициски службеници од Регионалниот центар Југ, во атарот на селото Брајчино спасија дива мечка фатена во стапица, соопштија од МВР за МИА.

Тие денеска заедно со ветеринар, ловочувар и лица од ДЗС го спасиле животното, кое потоа е вратрно назад во планината. 

Треба да знаете
Последни објави