Search

Трактор со приколка полна со матуранти се преврте во Хрватска

Во утринските часови се случи сообраќајна несреќа кај Лабин во Хрватска. Полицијата и итната помош се уште се на местото на настанот и пружаат помош. Дел од повредените се пренесени во Општата болница во Пула, пишува Индекс.

„Трактор со приколка во кој се превезувале матуранти излетал од патот“, соопшти полицијата.

Матурантите од гимназијата Мате Блажина од Лабин го прославувале последниот училишен ден. Полесно се повредени десетина матуранти.

Треба да знаете
Последни објави