Search

Запленети 58 килограми кокаин со нацистички симболи

Перуанската полиција заплени 58 килограми кокаин, подготвен за испраќање во Белгија од пристаниште на северот на земјата, спакуван во пакети со нацистичко знаме.

Кокаинот бил дистрибуиран во педесетина пакувања, на чиј врв пишувало „Хитлер“.

Товарот бил откриен во контејнер на брод под либериско знаме на пристанишниот терминал во Паита, град во близина на границата со Еквадор.

Не се пријавени апсења.

Треба да знаете
Последни објави