Search

Ѓоковиќ и Алкараз ќе се сретнат пред финалето на Ролан Гарос

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе го почне походот кон титулата на Ролан Гарос против Александар Ковачевиќ, а според ждрепката, со Карлос Алкараз би можел да се сретне дури во полуфиналето.

Ѓоковиќ ги дозна сите ривали на патот кон трофејот, а потенцијален противник во полуфиналето му е токму Алкараз кој го презема врвот на АТП-листата на почетокот на неделата.

Србинот досега двапати го освоил турнирот во Париз, и тоа во 2016 и 2021 година.

Треба да знаете
Последни објави