Search

Арсенал е подготвен да се раздели со 14 играчи во летниот преоден рок

 Арсенал планира да започне со реконструкција на тимот по крајот на сезоната. 

Според „Фудбал Лондон“, управата на „топчиите“ е подготвени да се раздели со 14 играчи за да спроведат голема трансфер кампања. 

Тимот може да го напуштат: Гранит Џака, Томас Парти, Роб Холдинг, Емил Смит-Роу, Николас Пепе, Ејнсли Мејтланд-Најлс, Киеран Тирни, Рис Нелсон, Чарли Патино, Фоларин Балогун, Пабло Мари, Алберт Самби Локонга, Нуно Тавареш и Седрик Соареш. 

Арсенал по 37 кола е втор во Премиер лигата со 81 бод. 

Треба да знаете
Последни објави