Search

Скопје и Вардар ќе играат бараж за прволигашки статус во Кавадарци

Баражот за опстанок или пласман во Првата фудбалска лига на Македонија во кој ќе играат градските ривали Скопје и Вардар е закажан за 21 мај од 17 часот во Кавадарци.

Скопје како претпоследно пласиран во ПМФЛ ќе има поправен за опстанок, а Вардар како третопласиран во второлигашката конкуренција ќе има шанса ниоз еден меч да си обезбеди пласман во елитното натпреаврување.   

Треба да знаете
Последни објави