Search

Милан без Бенасер до крајот на сезоната

Италијански фудбалски првак Милан кој сезонава не успеа да ја одбрани шампионската титула, објави денеска дека до крајот на сезоната ќе биде без повредениот алжирски репрезентативен играч за врска Исмаел Бенасер (25).

Алжирецот се повреди на вчерашниот прв полуфинален натпревар во Лигата на шампиони против градскиот ривал Интер (0-2).

Бенасер го напушти теренот во 18 минута, а со денешните прегледи е констатирано дека ќе мора да му биде направена артроскопска операција на десното колено.

На четири кола до крајот на сезоната во Серија А, Милан е петтопласиран со 61 бодови, два помалку од Интер на четвртото место, кое последно обезбедува виза за Лигата на шампиони. 

Треба да знаете
Последни објави