Search

Во Центарот за социјални работи неготинец се соблекол и ѝ се заканувал на вработена

На 9.5.2023 полициски службеници од ОВР Неготино го лишиле од слобода Л. Ф. (50) од Неготино затоа што во Центарот за социјални работи во Неготино упатил закани кон една вработена и се соблекол пред неа.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Треба да знаете
Последни објави