Search

Бетонско столпче го држи семафорот да не падне на Партизанска

На социјалната мрежа ТикТок е споделено трагикомично видео од семафор на булеварот Партизански одреди во Карпош кој е потпрен со бетонска плоча за да не падне.

Македонска конструкција, братче. Гледај си ставил бетон за да го потпре семафорот. Слушај, каква кула во Пиза, гледајте го ова. Златен семафор тука во близина на салата „Борис Трајковски“, вие ќе одите во Пиза, дојдете тука да се сликате – говори Влатко Иљачев на својот профил на ТикТок.

Видеото можете да го погледнете на следниот ЛИНК

Треба да знаете
Последни објави