Search

Облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен северен ветер

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7, а максималната ќе достигне од 8 до 15 степени.

Во Скопје oблачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 13 степени.

Во следните три дена времето ќе биде стабилно со пораст на дневната те

Треба да знаете
Последни објави