Search

Косовец земал малолетничка од скопско и ја однел во Косово за да има секс со неа

Косовец земал малолетничка од скопско село и ја однел во Призрен, каде имал секс со неа.

Случајот го пријавила нејзината мајка. Девојчето рекло дека на 07.04.2023, Д.Б. од Република Косово, со кого претходно се допишувала преку социјална мрежа, ја земал од Скопје со автомобил и отишле во Призрен, каде имал сексуален однос со неа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Треба да знаете
Последни објави