Search

Калин Ивановски со најдобар ранкинг во кариерата

Македонскиот тенисер Калин Ивановски стигна до најдобриот пласман во кариерата на АТП листата. Тој се искачи на 457. позиција и забележа напредок од 18 места во однос на минатата седмица.

Сите останати македонски тенисери се рангирани многу подолу на АТП листата, под 1.100. позиција.

Во женска конкуренција Лина Ѓорческа е рангирана на 213. место.

Треба да знаете
Последни објави