Search

До смрт избодел 15-годишно девојче, се сомневал дека му фрлале црна магија

Белградската полиција е на местото на убиството на девојката Н.П.(15), на местото каде што Стојан Илиќ го нападнал нејзиното семејство во местото Рипње, Србија.

Како што дознава „Блиц“, по расправија со соседите, Стојан Илиќ ја внел девојката во автомобил и ја однел на 1,5 километар од нејзината куќа, каде, како што се сомневаат, ја избодел до смрт со нож.

Тој ја убил девојката во блиската шума. На местото на злосторството бил присутен и братот на убиената девојка.

Злосторството се случило денеска нешто по 14 часот во населбата Рипањ, а според неофицијални информации девојката им подлегнала на повредите.

Мештаните додаваат дека Стојан Илиќ избегал по злосторството и рекол дека ќе си пресуди и себе си. Убиецот набргу потоа бил уапсен, а пред апсењето и се заканил на полицијата со нож.

И жителите на Рипња велат дека ќерката на убиецот отишла на час со убиеното девојче.

Наводно, тој се сомневал дека му фрлаат црна магија, па затоа влетал во нивната куќа. Насекаде имало крв, се слушале врисоци и лелеци, – раскажал жител на населбата.

Треба да знаете
Последни објави