Search

Авион на „Ер Индија“ се вратил во Њу Делхи поради агресивно однесување на патник

Авион на „Ер Индија“ веднаш по полетувањето за Лондон се вратил во Њу Делхи веднаш по полетувањето поради „агресивното однесување“ на еден патник.

Во соопштението на „Ер Индија“ се наведува дека патникот ги игнорирал вербалните и писмените предупредувања и се однесувал агресивно за време на летот. Тој и повредил двајца членови на екипажот.

По инцидентот пилотот одлучил да се да се врати во Њу Делхи веднаш по полетувањето, а патникот по слетувањето бил предаден на безбедносните сили.

Треба да знаете
Последни објави