Search

Грчката полиција разби „терористичка мрежа“ што планирала напади

Грчката полиција и разузнавачките служби денеска соопштија дека разбиле „терористичка“ мрежа што планирала напади, при што се уапсени двајца странци.

„По координирани акции на грчката полиција и Националната разузнавачка служба, беше разбиена терористичка мрежа која од странство планираше напади врз внимателно одбрани цели на грчка територија“, се вели во соопштението без да се наведат детали. 

Треба да знаете
Последни објави