Search

Милевски ќе испроба нова формација со Фарски Острови, Елмас на клупа

На 75 минути пред почетокот на натпреварот со Фарски Острови селекторот Благоја Милевски го објави тимот кој ќе го стартува првиот контролен дуел во оваа година.

На голот ќе биде Дамјан Шишковски, а во линијата на тројца централни дефанзивци се капитенот, Стефан Ристовски, Кире Ристевски и Езгијан Алиоски.

Во петорката во средниот ред се Јани Атанасов, Дарко Велковски, Енис Барди и Ваљон Етеми додека во нападот е триото Дарко Чурлинов, Илија Несторовски и Милан Ристовски.

На денешниот натпревар се очекува во националниот тим да дебитираат Давор Здравковски и Јован Манев кои за прв пат и беа повикани на еден собир на репрезентацијата.

Натпреварот се игра на арената Тодор Проески и почнува во 18 часот.

Треба да знаете
Последни објави