Search

Чкембари со факели ја гаѓаа публиката, Комити тргнаа да се пресметаат

Дербито во македонското ракометно првенство помеѓу Вардар и Пелистер донесе голем инцидент по петнаесетина минути игра.

Откако популарните „Чкембари“ влегоа во салата, почнаа со факели ја гаѓаат обичната домашна публика па „Комити“ се симнаа на теренот и тргнаа да се пресметуваат.

Ракометарите на Вардар се обидоа да ги смират страстите додека пак битолските ракометари веднаш се повлекоа во соблекувалната.

Треба да знаете
Последни објави