Search

Делегација од Кабинетот на претседателот положи цвеќе пред Споменикот на бранителите

Миле Бошњаковски – генералниот секретар при Кабинетот на претседателот, денеска, 26 март 2023 година, оддаде почит и положи свежо цвеќе пред Споменикот на Бранителите во паркот „Жена борец“, во чест на бранителите, кои учествуваа во вооружените борби на тетовското Кале, во воениот конфликт од 2001 година.

Треба да знаете
Последни објави