Search

Новиот амбасадор во Турција ги предаде акредативните писма на Ердоган

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, го прими акредитивното писмо на амбасадорот на Северна Македонија во Анкара, Јован Манасиjeвски.

Во рамките на приемот во претседателскиот комплекс во Анкара, новоименуваниот амбасадор на Северна Македонија му го предаде акредитивното писмо на Ердоган.

Амбасадорот Манасијевски претстави дел од вработените во амбасадата.

Манасијевски заедно со делегацијата потоа се фотографираше со турскиот претседател Ердоган.

Треба да знаете
Последни објави